Kibice opanowali ulice… Paryża. Szalone sceny po finale Pucharu Narodów Afryki [WIDEO]

Screen/Twitter
Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Nigerię (2:1) i sięgnęło po zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki. Po ostatnim gwizdku zaczęło się huczne świętowanie na ulicach Paryża.
Po emocjonującym meczu reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej sięgnęła po tytuł mistrza Afryki. W finale zespół ten pokonał Nigerię 2:1.
Dużo lepiej niedzielne starcie rozpoczęła jednak Nigeria. Jeszcze przed przerwą bramkę dla tego zespołu zdobył William Troost-Ekong. Wybrzeże Kości Słoniowej doszło do głosu w drugiej połowie.
Do remisu doprowadził Franck Kessie. W 81. minucie bohaterem mistrza Afryki został natomiast Sebastian Haller. Napastnik Borussii Dortmund zapewnił swojej kadrze triumf 2:1.
Zaraz po zakończeniu meczu rozpoczęło się huczne świętowanie, które dotknęło także Europę. W mediach społecznościowych opublikowane zostały filmiki przedstawiające ulice Paryża. Widać na nich, jak ogromna rzesza fanów bawi się po ogromnych sukcesie swojej kadry.
Sceny z Francji nie były przypadkowe. Według danych statystycznych tamtejszy kraj zamieszkuje nawet pół miliona migrantów z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Niedzielny triumf w Pucharze Narodów Afryki był dla reprezentacji WKS już trzecim zwycięstwem w historii tych rozgrywek. Poprzednio wygrywała ona w 1992 i 2015 roku.