Kibice zgotowali Valbuenie piekło [video]

AGIF / Shutterstock.com
Nie każda zmiana barw klubowych bywa fortunna. Przekonał się o tym Mathieu Valbuena, który rok temu przeszedł do Dynama Moskwa z Marsylii, teraz zaś wrócił do Francji, ale już nie do OM, ale do... jej rywala, Lyonu.

Kwestią czasu było więc, kiedy jego obecna i była drużyna staną naprzeciwko siebie. Gdy w końcu Lyon pojechał do Marsylii, stadion okazał się wyjątkowo niegościnny.

Valbuena przez cały mecz był obrażany przez kibiców, w jego stronę leciały różne przedmioty, a przed pociskami z butelek musiało go chronić kilka osób z obsługi. Sędzia był zmuszony przerwać spotkanie, ponieważ wszystko działo się w momencie, gdy pomocnik chciał wykonać rzut rożny.

Fani Marsylii powiesili też na trybunach... Kukłę przedstawiającą byłego zawodnika ich klubu.

Jaśniej się już nie da? Otóż da, bo kibice przygotowali również transparent z napisem "jesteś zdrajcą", spalili też koszulkę zawodnika.

Przerwane spotkanie, po ponad 20 minutach oczekiwania, dokończono. Po remisie 1:1 prezes OM próbował zbagatelizować sprawę, tłumacząc, że "pewnie dostaniemy karę za te 2 czy 3 butelki rzucone na murawę".