betclic

Kiedy decyzja w sprawie Antigi? Prezes PZPS podał datę

Ostatnia aktualizacja: 26/09/16 08:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

10 października - tego dnia dowiemy się, czy Stephane Antiga nadal będzie trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski. Decyzja zostanie podjęta podczas zebrania zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Antiga został trenerem biało-czerwonych w 2013 roku. Jego nominacja była sporym zaskoczeniem, bo Francuz w momencie podpisania kontraktu był jeszcze czynnym zawodnikiem. Już w pierwszym sezonie poprowadził naszą drużynę do mistrzostwa świata. Tamten sukces dawał nadzieję na zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich, ale Polacy występ w Rio zakończyli w ćwierćfinale. Rozczarowań było więcej: słabe mistrzostwa Europy w 2015 roku, czy kiepskie występy w Lidze Światowej.

Zaraz po zakończeniu igrzysk w Rio zaczęto spekulować o przyszłości Antigi. Zdaniem mediów jego losy są przesądzone, a PZPS już rozgląda się za jego następcą. Inną wersję przedstawia prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

- Przez szacunek do Antigi nie możemy szukać teraz nowego trenera. Jego kontrakt jest wciąż ważny i nie wykluczone, że pozostanie na stanowisku. Decyzję podejmiemy na zarządzie 10 października. W tym dniu ewentualnie zakomunikujemy zakończenie współpracy z Antigą i rozpoczniemy poszukiwania szkoleniowca na kolejne lata - stwierdził szef polskiej siatkówki w rozmowie z Polsatem Sport.

Kto mógłby zastąpić Antigę? W mediach najczęściej pojawiały się kandydatury Raula Lozano, Javiera Webera, Radostina Stojczewa i Ferdinando De Giorgiego.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!