Kierowcy przed GP Belgii

Kiko Jimenez / Shutterstock.com
Już 21-23 sierpnia, po dłuższej przerwie, kolejny weekend Formuły 1. Oto wypowiedzi kierowców przed zbliżającą się rywalizacją.

Fernando Alonso- Wspaniale, że wracamy. Dobrze się bawiłem podczas przerwy letniej, ale również ciężko trenowałem, aby być w jak najlepszej formie na początek drugiej połowy sezonu. Po Węgrzech byliśmy bardzo zachęceni wynikami i pomimo tego, że dopisało nam szczęście, ciężko walczyliśmy kończąc wyścig z pozytywnym wynikiem. Spa będzie dla nas trudne, ze względu na konfigurację toru, która wymaga mocy i siły docisku, a większość okrążenia przejeżdża się na pełnym gazie. Z punktu widzenia kierowcy to spektakularny tor, a kibice sprawiają, że to naprawdę wyjątkowe miejsce. Wygrałem tam w Formule 3000, ale nigdy w F1.

Felipe Massa: - Spa to dla kierowców jeden z najfajniejszych torów i zdecydowanie mój ulubiony. Zawsze dobrze jest zanotować  mocny wynik, na torach, na których lubi się jeździć. Pogoda może czasem zaskoczyć więc musimy być gotowi, jeśli chodzi o podejmowanie strategicznych decyzji. Układ odpowiada atutom naszego samochodu, więc chcemy z mocnym wynikiem rozpocząć drugą połowę sezonu.

Lewis Hamilton: -  To była dobra przerwa od wyścigów, miałem trochę czasu na relaks, trening i naładowanie baterii. Jednak zawsze jest ten płomień w głębi duszy, że chce się wrócić, szczególnie po takim wyścigu, jak ten na Węgrzech. Spa to świetne miejsce na rozpoczęcie drugiej części sezonu. Jest to jeden ze wspaniałych torów w starym stylu. W większości to średnie i szybkie zakręty, więc pedał jest w podłodze prawie cały czas, co daje dużo zabawy. Zwycięstwo w takim klasyku jest zawsze wyjątkowe i dobrze pamiętam, jak tutaj wygrywałem. Uwielbiam ten obiekt i będę polował na kolejne zwycięstwo.