Kildemand wygrał GP Słowenii, Janowski odpadł w półfinale

Stefan Holm/Shutterstock
Peter Kildemand wygrał Grand Prix Słowenii, pierwszą eliminację indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.

Duńczyk na torze w Krsko w finałowym wyścigu wyprzedził Australijczyków Jasona Doyle'a i Chrisa Holdera oraz broniącego tytułu Brytyjczyka Taia Woffindena.

Jedynym Polakiem, który przebił się do półfinału był Maciej Janowski. Indywidualny mistrz Polski wygrał rundę zasadniczą z trzema zwycięstwami dorobku, ale w pierwszym półfinale zajął dopiero czwarte miejsce.

Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik zwyciężyli w swoich pierwszych wyścigach, ale później nie zdołali uzbierać wystarczającej liczby punktów, gwarantujących udział w półfinale. Wychowankowie Fogo Unii Leszno i Stali Gorzów zdobyli w sumie osiem "oczek".

Kolejny turniej GP 2016 zaplanowano 14 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tych zawodach z "dziką kartą" wystąpi Patryk Dudek, a być może do czwórki Polaków dołączy jeszcze rehabilitujący się Jarosław Hampel.