betclic

Kilku piłkarzy Lecha walczy z infekcją. "Problem nie jest poważny"

Ostatnia aktualizacja: 17/03/16 15:38, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Kilku piłkarzy poznańskiego Lecha walczy z infekcją i nie trenuje z zespołem przed sobotnim meczem z Legią. - Nie chcę tej sytuacji wyolbrzymiać. Poradzimy sobie - mówi trener Jan Urban cytowany przez oficjalną witrynę mistrzów Polski.

Z powodu infekcji we wtorkowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec nie zagrało trzech zawodników, czyli Paulus Arajuuri, Abdul Aziz Tetteh i Gergo Lovrencsics. Po meczu chorobę zgłosił Vladimir Volkov, który w środę został odesłany do domu.

Problemy ze zdrowiem mają też Kebba Ceesay i Jasmin Burić, którzy jednak trenują z zespołem. - Wszyscy piłkarze są pod naszym stałym monitoringiem. Ci, którzy są chorzy dostali leki i odpoczywają w domach - tłumaczy klubowy lekarz dr Andrzej Pyda w rozmowie z lechpoznan.pl

Infekcja, która zaatakowała piłkarzy Kolejorza, nie jest poważna. Przerwa w treningach trwa nie więcej niż 2-3 dni. - Jeśli pojawiają się poważne objawy, to zwalniamy piłkarzy z treningów. Sytuacja jest dynamiczna. Gergo być może wróci w czwartek, podobnie Volkov. Zobaczymy czy będą wstanie trenować - mówi doktor. 

W poprzednim tygodniu z chorobą walczyli Nicki Bille i Kamil Jóźwiak, a na początku tygodnia także Robert Gumny. W środę jednak młody lewy obrońca trenował. Zdrowi są już z kolei Nicki Bille i Kamil Jóźwiak pojawili się na boisku w drugiej połowie spotkania.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela