Klęska USA w eliminacjach mistrzostw świata

Ostatnia aktualizacja: 16/11/16 10:30, Komentarzy: 1

0
1

Kostaryka rozbiła przed własną publicznością USA 4:0 w meczu 2. kolejki decydującej fazy zmagań eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Środkowej i Północnej.

Na Estadio Nacional w San Jose minutę przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Johan Alberto Venegas. Po zmianie stron podwyższył Cristian Bolanos, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze dwukrotnie w niespełna pięć minut Joel Campbell.

Dzięki drugiej wygranej Kostaryka umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Na drugiej pozycji pozostał Meksyk, który bezbramkowo zremisował z Panamą. Te trzy drużyny w tym momencie są na miejscach gwarantujących udział na mundialu w Rosji.

Następne spotkania zostaną rozegrane 24 marca. Pozostający bez punktu Amerykanie podejmą Honduras, Trinidad i Tobago zagra u siebie z Panamą, natomiast Meksyk zmierzy się przed własną publicznością z Kostaryką.