betclic

Klopp: Leicester to nadal dobry zespół

Ostatnia aktualizacja: 09/09/16 12:50, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Fingerhut / Shutterstock.com

Liverpool FC podejmie w sobotę Leicester City w meczu 4. kolejki Premier League. Dla "The Reds" będzie to pierwszy mecz w tym sezonie na Anfield Road.

- Leicester to nadal dobry zespół, żyjący na boisku, agresywny i dobrze zorganizowany - powiedział Jurgen Klopp, menedżer drużyny z czerwonej części dzielnicy Merseyside, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

- Jedną z ich mocnych stron jest kontratak. Grają bardzo bezpośrednio. Trzeba być na to przygotowanym. Nie chodzi tutaj, aby wychodzić do nich pressingiem, kiedy rozpoczynają swoją akcję, ponieważ nie dają do tego okazji. Poza tym, nie grają głęboko w obronie - ocenił szkoleniowiec Liverpoolu.

- Zagrali u nas w ten sposób w minionym sezonie. Ich wielką siłą jest to, że trzymają się swojego planu. To nie jest jednak ich jedyny plan, ponieważ naprawdę potrafią grać w piłkę. Wystarczy podać piłkę do Riyada Mahreza i już wtedy nie ma kontrataku - stwierdził Klopp.

- Dobrze bronią, mają wielu dobrych zawodników, są niebezpieczni przy stałych fragmentach gry oraz rzutach z autu. Wiemy o tym i mieliśmy niemal dwa tygodnie, aby się do tego przygotować, co uczyniliśmy - podkreślił.

- Jesteśmy jedynym zespołem w Premier League, który grał wszystkie trzy mecze na wyjeździe. Teraz wreszcie mamy spotkanie u siebie. Po pierwszej przerwie na mecze reprezentacji mamy na swoim koncie cztery punkty i to jest naszą bazą. Jest to dla nas wspaniała szansa - zakończył niemiecki trener.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela