betclic

Klopp: Nie można grać ze smutną twarzą

Ostatnia aktualizacja: 05/12/15 13:12, Komentarzy: 1

0
1
Fot. YouTube

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa spisuje się bardzo dobrze, jednak niemiecki menedżer tonuje nastroje i twierdzi, że na razie nie podniósł przesadnie poziomu drużyny.

The Red wygrali aż siedem z ostatnich ośmiu meczów, w tabeli ligi angielskiej są już na szóstym miejscu. Trener twierdzi jednak, że nie ma konkretnego celu na ten sezon, np. wygrania ligi - zamiast tego zachęca piłkarzy, by... po prostu cieszyli się grą.

- Nie mieliśmy w Borussii Dortmund planu mówiącego "Ok, dajcie nam trzy lata i zdobędziemy tytuł". Tak samo nie mamy takiego planu również tutaj - zaznaczył.

- To, co musimy robić, to uczyć się i coraz lepiej rozumieć piłkarzy. Nie wymyślimy nowego sposobu gry w piłkę. Do tego musielibyśmy być geniuszami, a nie jesteśmy nimi - dodał.

- Staramy się wykorzystać jak najlepiej zawodników, których mamy do dyspozycji. Nie wiemy, co jest najlepsze. Wiemy jedynie, w jakim kierunku chcemy podążać - stwierdził.

Do liderującego Manchesteru City The Reds zbliżyli się na 6 punktów. Klopp wykorzystuje ten fakt, by zachęcić piłkarzy i zbudować ich pewność siebie:

- Nie możesz zawsze grać ze smutną twarzą. Ok, ja z taką twarzą gram w tenisa, ale to mój problem - zażartował.

- Oczywiście nie oczekuję, że ktoś wychodząc sam-na-sam z bramkarzem będzie miał ogromny uśmiech na twarzy. Ale wiecie, o co mi chodzi: niezwykle ważne jest, by czerpać radość z tego, co się robi - zakończył.

Kolejna okazja do czerpania radości z gry przed zawodnikami Liverpoolu już w niedzielę. O 16:00 zagrają na wyjeździe z Newcastle.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 913 dni
Ilość komentarzy: 4883
Oceny: +48191
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
05.12.2015 / 13:21:12
Dobrze mówi YNWA

Tabela