Klub Fabiańskiego zatrzymał Chelsea! Czerwo Courtois [video]

Ostatnia aktualizacja: 08/08/15 20:46, Komentarzy: 2

5
2

Chelsea Londyn zremisowała przed własną publicznością ze Swansea City 2:2 (2:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu inauguracyjnej kolejki Premier League. W drużynie gości wystąpił Łukasz Fabiański.

Reprezentant Polski na Stamford Bridge w pierwszej połowie musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Najpierw z rzutu wolnego zaskoczył go Brazylijczyk Oscar, a następnie po zagraniu jego rodaka Williana byłego golkipera Legii i Arsenalu niefortunnym uderzeniem do własnej bramki pokonał Argentyńczyk Federico Fernandez.

Trafienia dla "The Blues" przedzielił gol debiutującego w koszulce "Łabędzi" Andrewa Ayewa. Napastnik reprezentacji Ghany dobił piłkę po obronionym przez Thibauta Courtoisa uderzeniu Bafetimbiego Gomisa.

Siedem minut po wznowieniu gry golkiper gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę za taktyczny faul w polu karnym na Francuzie i sam poszkodowany trzy minuty później wymierzył sprawiedliwość, doprowadzając do remisu. Walijski zespół nie wykorzystał jednak gry w przewadze przez blisko pół godziny i musiał zadowolić się punktem wywalczonym na trudnym terenie obrońców mistrzowskiego tytułu.