betclic

Klub z Łotwy chce występować w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01/10/15 17:58, Komentarzy: 0

0
0
Fot. lokomotive.lv

Prezes Lokomotivu Daugavpils Władymir Rybnikows i trener klubu Nikołaj Kokin wyrażają chęć rywalizacji ekipy z Łotwy w zmaganiach PGE Ekstraligi.

Zespół z Dyneburga w finałowym dwumeczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej okazał się lepszy od drużyny MDM Komputery ŻKS Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W najbliższą sobotę z przedstawicielami Lokomotivu spotkają się prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski oraz przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański.

- Na torze wywalczyliśmy awans i chcemy jechać w Ekstralidze, ale czy tak się stanie, będziemy wiedzieli dopiero po rozmowach prezesa z waszymi działaczami
- ujawnił Kokin w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Słyszeliśmy o regulaminowych uwarunkowaniach, ale dopóki nie poznamy szczegółów, nie możemy powiedzieć niczego konkretnego - kontynuował Kokin, który ma zastrzeżenia do regulaminowego obowiązku posiadania na terytorium Polski stadionu w przypadku startów w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz angażu przynajmniej czterech Polaków w kadrze klubu.

- Jeśli to się potwierdzi, mielibyśmy duży kłopot z naszymi zawodnikami. Oni wywalczyli awans na torze. Poza tym to są nasi żużlowcy krajowi - dodał Kokin.

W przypadku fiaska rozmów miejsce Lokomotivu w PGE Ekstralidze zajmie bez względu na wynik spotkań barażowych drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!