Klubowe Mistrzostwa Świata: Barcelona w finale [video]

Ostatnia aktualizacja: 17/12/15 13:46, Komentarzy: 11

5
11

FC Barcelona pokonała 3:0 Guangzhou Evergrande w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata 2015. Spotkanie rozegrane zostało na Nissan Stadium w Yokohamie.

W katalońskiej drużynie nie mogli wystąpić Neymar i Lionel Messi. Brazylijczyk ma problemy z pachwiną, a Argentyńczyk zmaga się z kolką nerkową. Pod ich nieobecność trzy gole dla Barcelony zdobył Luis Suarez.

Urugwajczyk pierwsze trafienie zaliczył w 39. minucie gry, dobijając strzał Ivana Rakiticia, a drugi raz wpisał się na listę strzelców pięć minut po przerwie. Otrzymał wtedy podanie od Andresa Iniesty i zaskoczył golkipera rywali strzałem z woleja.

Siedemnaście minut później, 28-letni napastnik skompletował hat tricka i ustalił wynik na 3:0, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Munirze.

Dzięki wygranej piłkarze Luisa Enrique awansowali do finału Klubowych Mistrzostw Świata 2015. Ich rywalem w niedzielnym spotkaniu będzie River Plate. Tego samego dnia Guangzhou zagra o trzecie miejsce z Sanfrecce Hiroshima.