betclic

"Klubowe MŚ największym sukcesem w mojej karierze"

Ostatnia aktualizacja: 15/12/15 11:53, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Ryan Giggs uważa, że rozgrywki o Klubowe Mistrzostwa Świata nie otrzymują należnego im prestiżu. On sam jest zdania, że triumf w tej imprezie był największym sukcesem w jego karierze.

Walijczyk dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów oraz trzynastokrotnie cieszył się z mistrzostwa Anglii, ale najbardziej ceni sobie zwycięstwo w klubowym czempionacie. Asystent Louisa Van Gaala wygrał te rozgrywki w 2008 roku. W finale United zmierzyli się wówczas z LDU Quito. Giggs wznosił w górę również Puchar Interkontynentalny. Mecz pomiędzy triumfatorami Champions League i Copa Libertadores wyłaniał najlepszą drużynę klubową świata zanim powołano do życia cyklicznie rozgrywane mistrzostwa z udziałem większej liczby drużyn.

- Rio Ferdinand powiedział kiedyś, że tytuł klubowego mistrza świata to najlepsze co mu się przytrafiło w karierze. Podpisuję się pod tym. To niesamowicie osiągnięcie. Po tym jak wygraliśmy tę imprezę w 2008 roku widziałem w szatni ogromną euforię - powiedział.

- Klubowe Mistrzostwa Świata nie otrzymują należytej promocji. Żeby tam zagrać trzeba wygrać kontynentalne trofeum, a żeby je wygrać trzeba pokonać innego triumfatora. Dlatego uważam, że obiektywnie jest to obiektywnie najtrudniejsza impreza do wygrania - dodał.

Kolejna edycja Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywana jest właśnie w Japonii. W czwartek rozegrane zostaną półfinały z udziałem m. in. Barcelony oraz River Plate.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Senior
HalaMadrid7
Zarejestrowany od: 702 dni
Ilość komentarzy: 553
Oceny: +3979
Kibicuje:
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Tottenham Hotspur Manchester City Leicester City FC Bayern Monachium Juventus Turyn Polska Real Madryt
15.12.2015 / 14:25:47
Tu się niestety zgodzić nie mogę. Finalista z innego kontynentu nie dorównuje poziomem drużynie która zajęła 3 miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Więc dla mnie to żaden prestiż, a jedynie formalność.