KMŚ: Trzecie miejsce dla Atletico Nacional. Zdecydowały karne

Ostatnia aktualizacja: 18/12/16 10:37, Komentarzy: 0

0
0

Atletico Nacional pokonało Club America w meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Japonii. Po 90 minutach gry był remis 2:2 i o triumfie zespołu z Kolumbii zdecydowała seria rzutów karnych.

Drużyna z Ameryki Południowej bardzo szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Miguel Samudio, a później drugiego gola strzelił Alejandro Guerra.

Ekipa z Meksyku zdobyła kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą po pewnym uderzeniu Michaela Arroyo. W 66. minucie Club America doprowadził do remisu. Sędzia, mimo wielu protestów zawodników Atletico Nacional, podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem był Oribe Peralta.

Do końca regulaminowego czasu gry już żadna z drużyn nie trafiła do siatki i o trzecim miejscu musiała zdecydować seria „jedenastek”. Te lepiej wykonywali piłkarze Atletico Nacional, którzy wygrali je 4:3 i cieszyli się z zajęcia trzeciego miejsca.

*****
Club America - Atletico Nacional 2:2 (1:2), rzuty karne 3:4
Bramki: Arroyo 38, Peralta 66 (rzuty karne) - Samudio 6 (sam.), Guerra 26.
Rzuty karne strzelone: Quintero, Peralta, Arroyo - Mosquera, Bocanegra, Torres, Borja.
Rzuty karne niewykorzystane: Martinez, Samudio - Nieto.