Koeman: Lukaku jest jednym z najlepszych kończących akcje na świecie

Shutterstock
Menedżer Evertonu Ronald Koeman nie krył uznania pod adresem Romelu Lukaku, który w sobotniej konfrontacji przeciwko AFC Bournemouth (6:3) wbił rywalom z południa Anglii aż cztery bramki.

- To napastnik klasy światowej i nadal się rozwija

- Romelu każdego dnia na treningach udowadnia swoje umiejętności. Taki mecz pokazał również jak jest ważny dla naszego zespołu. To jeden z najlepszych kończących akcje na świecie

Jego nadzwyczajne umiejętności przydały się w tym spotkaniu. Przecież gdyby nie strzelił tych czterech bramek, to przegralibyśmy ten mecz. Potrzebowaliśmy tych jego czterech goli -

Mieliśmy bardzo dobry wynik do przerwy (3:0-przyp. red.), ale w drugiej połowie drużyna z Bournemouth zagrała bardzo dobrze i było nam znacznie trudniej zdziałać coś w ofensywie. Nie było nam łatwo, ale udało się. To był świetny mecz dla kibiców, ale nie dla mnie. Teraz musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów