Kolejna porażka Chelsea, hat-trick Naismitha

asinfo
Chelsea Londyn poniosła trzecią porażkę w bieżącym sezonie Premier League. Piłkarze Jose Mourinho przegrali na wyjeździe 1:3 z Evertonem. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Steven Naismith.

Reprezentant Szkocji rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale w dziewiątej minucie spotkania zastąpił kontuzjowanego Muhameda Besicia. Osiem minut później po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Z lewej strony boiska dośrodkował Brendon Galloway, a 28-latek wyprzedził Kurta Zoumę i strzałem głową pokonał Asmira Begovicia.

Pięć minut później było już 2:0. Tym razem Naismith oddał strzał sprzed pola karnego i trafił do bramki tuż obok słupka bośniackiego golkipera, który zastępuje kontuzjowanego Thibauta Courtoia.

Goście zdołali strzelić bramkę kontaktową dziewięć minut przed przerwą. Niepilnowany Nemanja Matić oddał strzał z dystansu i trafił w okienko bramki Tima Howarda.

Wynik spotkania na 3:1 ustalił Naismith w 83. minucie gry. Po podaniu od Rossa Barkley'a, Szkot znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zmieścił piłkę w bramce, po strzale z ostrego kąta.

Dzięki wygranej Everton awansował na trzecie miejsce w tabeli. "The Blues" z czterema punktami na koncie są na piętnastej pozycji w lidze. Kolejnym rywalem Mistrzów Anglii w Premier League będzie Arsenal Londyn. "The Toffees" w następnej serii gier zmierzą się ze Swansea.