Kolejna porażka drużyny Łukasza Fabiańskiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Swansea City przegrało na wyjeździe ze Stoke City 1:3 w poniedziałkowym meczu 10. kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w zespole "Łabędzi" rozegrał Łukasz Fabiański.

Golkiper reprezentacji Polski skapitulował już w trzeciej minucie. Joe Allen zagrał do Wilfrieda Bony'ego, a ten strzałem z kilku metrów otworzył wynik spotkania. Przyjezdni wyrównali pięć minut później za sprawą uderzenia głową Wayne'a Routledge'a. W 55. minucie Fabiański po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Tym razem pokonał go jego kolega z drużyny, Alfie Mawson. Rezultat ustalił strzałem głową Bony.

Zespół prowadzony Marka Hughesa awansował na 12. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 12 punktów. "The Potters" w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z West Hamem United.

Natomiast drużyna z Walii, dla której była to siódma przegrana w sezonie, zajmują przedostatnią lokatę z pięcioma zdobytymi "oczkami". Kolejnym rywalem podopiecznych Boba Bradley'a będzie Manchester United.