Kolejna porażka Grecji

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Reprezentacja Grecji przegrała w Pireusie 0:1 z Finlandią w meczu siódmej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Jedynego gola dla gości strzelił w 75. minucie gry napastnik Fortuny Duesseldorf, Joel Pohjanpalo. Było to jego drugie trafienie w narodowych barwach.

W pierwszym składzie Finlandii wyszli dwaj zawodnicy Lecha Poznań, Paulus Arajuuri i Kaspar Hamalainen. Ten drugi w przerwie został zmieniony przez Berata Sadika. Dla Greków to jedenasty z rzędu mecz bez wygranej. Ostatni raz wygrali oni spotkanie na ubiegłorocznym mundialu. Zwyciężyli wtedy z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Swój mecz, poza Finlandią wygrała również Irlandia Północna. Piłkarze Michaela O'Neilla pokonali na wyjeździe Wyspy Owcze 3:1. Rozgrywane w Budapeszcie, spotkanie Węgrów z Rumunią zakończyło się bezbramkowym remisem. W drużynie gospodarzy wystąpili Tamas Kadar (Lech Poznań), Nemanja Nikolić (Legia Warszawa) i Ricard Guzmics (Wisła Kraków).

Po siedmiu kolejkach liderem grupy F jest Irlandia Północna, która ma na swoim koncie 16 punktów. O jeden mniej zgromadzili Rumuni, a o cztery Węgrzy. Czwartą pozycję zajmują Finowie z dorobkiem 7 "oczek".