Kolejna wygrana Borussii Moenchengladbach

YiAN Kourt/Shutterstock
W spotkaniu 10. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach wygrała przed własną publicznością z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1. Tym samym gospodarze wygrali piąty mecz z rzędu.

Kibice zgromadzeni na Borussia-Park na pierwsze trafienie w tej rywalizacji czekali do 32. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lars Stindl, który skutecznie dobił swój strzał z rzutu karnego. Tuż przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Z najbliższej odległości piłkę do własnej siatki wpakował Andreas Christensen.

Gracze Borussii wyszli na prowadzenie po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego Raffaela. Brazylijczyk nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych w 70. minucie gry. Rezultat spotkania w końcówce spotkania ustalił Julian Korb, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach "Źrebaków".

Schalke kończyło mecz w osłabieniu, ponieważ czerwona kartką ukarany został Johannes Geis. Niemiec brutalnie zaatakował nogi Andre Hahna i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Podopieczni Andre Schuberta wygrali po raz piąty w obecnych rozgrywkach Bundesligi i zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli. "Źrebaki" mają na swoim koncie 15 punktów, z kolei zespół "Koenigsblauen" wywalczył do tej pory 19 "oczek" i znajduje się na trzeciej pozycji.