Wygrana PSG, cudowna bramka Di Marii [video]

katatonia82, Shutterstock
Paris Saint Germain odniosło szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Laurenta Blanca w meczu ósmej kolejki ligi francuskiej pokonali na wyjeździe Nantes 4:1.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze w 11. minucie gry. Valentin Rongier dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a głową skierował ją do bramki Yacine Bammou, dla którego był to pierwszy gol w bieżących rozgrywkach. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Trzy minuty po zmianie stron było 1:1. Trafienie zaliczył Zlatan Ibrahimović, który z bliskiej odległości dobił strzał Angela di Marii. Od 73. minuty meczu, prowadzili goście. Tym razem di Maria dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę głową do bramki posłał Edinson Cavani. Siedem minut później Argentyńczyk do asysty dołożył bramkę, po tym jak przelobował Remy'ego Riou. Wynik na 4:1 ustalił Serge Aurier w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

PSG jest liderem Ligue 1. Zawodnicy Blanca mają cztery punkty przewagi nad Saint Etienne, które jutro zmierzy się z Nice. Nantes zajmuje siedemnastą pozycję w lidze.