Kapitalne mistrzostwa w wykonaniu biało-czerwonych! Dwanaście medali Polski i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej!

Kastom, wikipedia
Polscy lekkoatleci doskonale spisali się podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Zdobyli dwanaście medali i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Medale dla biało-czerwonych zaczął dzisiaj zdobywać Adam Kszczot. Nasz zawodnik bardzo spokojnie rozpoczął dzisiejszy bieg. Polak kontrolował przebieg wydarzeń na bieżni, wraz z każdym okrążeniem przesuwał się do przodu, a na ostatnim nie dał już najmniejszych szans swoim rywalom. Linię mety przekroczył jako pierwszy z czasem 1:48:87.

Potem najlepszy w skoku wzwyż był Sylwester Bednarek. Polakowi złoto dała udana próba na wysokości 2,32 m.

Chwilę później Ewa Swoboda dorzuciła brąz w finale na 60 metrów. To był najszybszy bieg naszej sprinterki w tym sezonie - 7.10.

To nie był jednak koniec medalowych zdobyczy. Polki okazały się najszybsze w sztafecie kobiet 4x400 m. Nasze zawodniczki źle zaczęły, przez moment znajdowały się nawet na czwartym miejscu, ale wszystko odmieniło się na trzeciej zmianie. Kapitalnie pobiegła Iga Baumgart, wyprzedziła prowadzącą Brytyjkę, a Justynie Święty pozostało już tylko dopełnić formalności.

Dwunasty medal, w tym siódmy złoty, zdobyli mężczyźni w biegu sztafetowym 4x400 m. Nasi zawodnicy pobiegli kapitalnie, nie dając większych szans rywalom.

Wcześniej medale dla Polski zdobywali: Piotr Lisek złoto w skoku o tyczce, Marcin Lewandowski złoto w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki złoto w pchnięciu kulą, Rafał Omelka srebro w biegu na 400 m, Sofia Ennaoui brąz w biegu na 1500 m, Justyna Święty brąz w biegu na 400 m, oraz Paweł Wojciechowski brązowy medal w skoku o tyczce.

Polska łącznie zdobyła na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie 12 medali - siedem złotych, jeden srebrny i cztery brązowe. Biało-czerwoni dzięki temu wygrali w klasyfikacji generalnej mistrzostw.