Kolejne reprezentacje z awansem na EURO! Rumunia w gronie szczęśliwców

Shutterstock.com
Kolejne trzy zespoły awansowały już na EURO 2024. W gronie tym znalazła się między innymi reprezentacja Rumunii.
Za nami kolejne rozstrzygnięcia w eliminacjach do EURO 2024. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Rumunii, która na wyjeździe zmierzyła się z Izraelem.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie, gdy do siatki trafił niezawodny Eran Zahavi. Niemniej już w 10. minucie wyrównał George Puscas, a po zmianie stron prowadzenie gościom zapewnił Ianis Hagi.
Tym samym Rumunia wygrała 2:1 (1:1) i jest już pewna awansu na turniej w Niemczech. "Trójkolorowi" zajmą w Grupie I co najmniej drugie miejsce - wyprzedzili Andorę, Białoruś, Kosowo oraz wspomniany Izrael.
Wyjazd na mistrzostwa Europy zapewniła sobie też Szwajcaria, czyli kolejny przedstawiciel Grupy I. Helweci dopięli swego w spotkaniu z Kosowem, chociaż wygrać nie zdołali.
Pierwszego gola w meczu strzelił Ruben Vargas, ale w drugiej połowie wyrównał Muhamet Hyseni. Niemniej drużyna "Czerwonych Krzyżowców" wciąż może powalczyć o pierwsze miejsce zestawieniu. Rozstrzygnie ostatnia kolejka, w której zagrają z Rumunią.
W końcu swego dopięła też Holandia, która niespodziewanie długo musiała poczekać na zapewnienie awansu. "Ornaje" ograli w piątek Irlandię 1:0 (1:0).
Jedynego gola w całym spotkaniu strzelił Wout Weghorts. Skromne zwycięstwo pozwoliło ekipie Ronalda Koemana umocnić się na drugiej pozycji. Trzecia Grecja nie może już wskoczyć na wyższe miejsce, gdyż ma gorszy bilans meczów bezpośrednich.
W ostatnich kolejkach eliminacji o awans powalczą jeszcze Włosi, Ukraińcy, Chorwaci, Walijczycy, Czesi, Mołdawianie, Serbowie, Czarnogórcy, Słoweńcy oraz Kazachowie. Na EURO 2024 wystąpią 24 zespoły.
Hubert Kowalczyk18 Nov 2023 · 22:41