Kolejne zwycięstwo Athletiku Bilbao

Athletic Bilbao pokonał na wyjeździe Sporting Gijon 2:0 w meczu 28. kolejki Primera Division. Dla gości było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola dla baskijskiej drużyny strzelił Benat Etxebarria w 27. minucie gry. 29-latek pokonał Ivana Cuellara po strzale z rzutu wolnego. Niecały kwadrans po przerwie wynik na 2:0 ustalił Oscar de Marcos. 26-latek otrzymał podanie od Aritza Aduriza i zaskoczył golkipera rywali uderzeniem w długi róg bramki.

Drużyna prowadzona przez Ernesto Valverde od 74. minuty meczu musiała grać w osłabieniu. Swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał wtedy, Aymeric Laporte.

Dzięki wygranej Athletic awansował na szóste miejsce w lidze. Sporting po porażce jest na przedostatniej pozycji w tabeli. Ma dwa punkty straty do bezpiecznej strefy.