Kolejne zwycięstwo Barcelony, gole Messiego i Neymara

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona pokonała u siebie Levante UD 4:1 (0:0), natomiast UD Las Palmas uległo na własnym stadionie Rayo Vallecano 0:1 (0:1) w wieczornych niedzielnych spotkaniach czwartej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Camp Nou goście z Walencji dzielnie bronili się przez całą pierwszą połowę, ale pięć minut po zmianie stron ich defensywę przechytrzył Marc Bartra. Sześć minut później wynik podwyższył Brazylijczyk Neymar, a następnie dwukrotnie rywali dobił Leo Messi.

Trafienia Argentyńczyka, który także w drugiej połowie zmarnował jeszcze rzut karny, przedzieliła honorowa bramka Victora Casadesusa. "Duma Katalonii" odzyskała w ten sposób pozycję lidera, natomiast pozostające bez zwycięstwa w dorobku "Granotas" są na przedostatnim miejscu.

W równolegle rozgrywanym innym spotkaniu tej kolejki Rayo wygrało skromnie w Las Palmas. Na Estadio Gran Canaria zwycięskiego gola dla gości zdobył trzy minuty przed przerwą Javi Guerra. Ekipa z Kastylii po premierowej wygranej w bieżących rozgrywkach przesunęło się na czternastą pozycję w tabeli, natomiast beniaminek z Wysp Kanaryjskich jest szesnasty.