Kolejne zwycięstwo Herthy, obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu

360b/Shutterstock
Dwa gole Vedada Ibisevicia zapewniły zwycięstwo Hercie Berlin, która w ostatnim niedzielnym spotkaniu 12. kolejki Bundesligi pokonała 2:1 Mainz.

Co prawda gracze z Moguncji wyszli na prowadzenie w 25. minucie za sprawą Seydela, ale niespełna 10 minut później na listę strzelców wpisał się Ibisević. Bośniacki napastnik ustalił wynik w 67. minucie, a niedługo później zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

Wcześniej, bo w 62. minucie sytuacja gości skomplikowała się, gdyż czerwień (za dwa "żółtka") obejrzał Gbamin.

To już szóste domowe zwycięstwo ekipy z Berlina, która na swoim terenie jeszcze nie straciła punktów w tej ligowej kampanii. Stara Dama po tym starciu awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Mainz zajmuje 9. lokatę.