betclic

Kolejni zawodnicy Korony w drodze po paszport Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 31/03/16 14:16, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Niedawno paszport Unii Europejskiej, a konkretnie francuski, otrzymał jeden z liderów Korony Kielce, Nabil Aankour. Rozwiązuje to w pewnym stopniu problem z limitem graczy spoza UE. - Zgłosiliśmy go do systemu i czekamy na potwierdzenie, które albo już jest, albo pojawi się w najbliższym czasie - przyznaje trener Marcin Brosz.

Nadanie europejskiego obywatelstwa temu graczowi otwiera drogę do składu innym cudzoziemcom, m.in. Vanji Markoviciowi.
- Bierzemy pod uwagę różne opcje. Pamiętajmy, że Vanja już wrócił do zdrowia. Kiedy przychodziłem do klubu, miał poważny uraz, ale wyleczył się i jest w dobrej dyspozycji - zaznacza szkoleniowiec cytowany przez oficjalną witrynę kielczan, zapewniając: - Daje nam alternatywę w środku pola.

Kolejny z zagranicznych piłkarzy czekających na swoją szansę, to Serhij Pyłypczuk. - On był podstawowym zawodnikiem, ale wypadł z powodu urazu stawu skokowego. Od pewnego czasu daje sygnały, że chce wrócić do pierwszej jedenastki. Automatycznie zwiększa się rywalizacja i wachlarz rozwiązań na skrzydle - cieszy się trener Żółto-czerwonych.

W Koronie pozostało pięciu graczy spoza UE - Senegalczyk Pape Diaw, Bośniak Vlastimir Jovanović, Białorusin Dmitrij Wierchowcow, Serb Vanja Marković i Ukrainiec Sergiej Pilipczuk. Dwaj pierwsi mają niemal pewne miejsce w wyjściowym składzie.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!