Kolejny krok Leicester w drodze po mistrzostwo! Lisy rozbiły zespół Fabiańskiego [VIDEO]

COO7/Shutterstock
Leicester City dzięki zwycięstwu 4:0 nad Swansea City do ośmiu punktów powiększyło przewagę nad drugim Tottenhamem Hotspur. To kolejny krok podpieczonych Claudio Ranieriego w drodze po tytuł mistrzowski.

"Lisy" do spotkania z drużyną Łukasza Fabiańskiego przystąpiły bez swojego najlepszego snajpera, Jamiego Vardy'ego - zawieszony za czerwoną kartkę w poprzednim pojedynku. Nie przeszkodziło to jednak liderowi Premier League w zwycięstwie, a tym bardziej w zdobywaniu bramek.

Wynik otworzył Riyad Mahrez w 10 minucie spotkania, który skorzystał z nieporadności defensywy Swansea i bez najmniejszych problemów pokonał polskiego bramkarza.

Dwadzieścia minut później mieliśmy już 2:0. Tym razem do siatki rywali trafił zastępujący Jamiego Vardy'ego, Leonardo Ulloa. Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, pokonując Łukasza Fabiańskiego uderzeniem głową.

Polak po kwadransie gry w drugiej połowie po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Leonardo Ulloa, który na bramkę zamienił kontrę "Lisów".

W 85 minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Marc Albrighton, który pokonał interweniującego chwilę wcześniej po strzale Demarai Gray'a Łukasza Fabiańskiego.

Leicester City ma już osiem punktów przewagi nad Tottenhamem Hotspur, ale "Kogutom" do rozegrania pozostał jeden mecz więcej - jutro zmierzą się z West Bromwich Albion.

Podopiecznym Claudio Ranieriego do tytułu mistrzowskiego brakuje już tylko pięć punktów, przy założeniu że rywal z Londynu wygra wszystkie pozostałe do końca sezonu spotkania. "Lisy" w najbliższej kolejce zagrają na Old Trafford z Manchesterem United, potem na własnym stadionie z Evertonem, a sezon zakończą pojedynkiem z Chelsea na wyjeździe.