Kolejny polski triumf w Sapporo. Tym razem Stoch nie dał szans rywalom!

Shutterstock
Kolejny polski sukces w Sapporo. Najpierw Maciej Kot, a w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Kamil Stoch triumfował w zawodach Pucharu Świata.

Nasz skoczek wyraźnie odskoczył przeciwnikom próbami na odległość 137,5 i 140 metrów . A warunki wcale nie były sprzyjające - zawodnikom przeszkadzały wiatr oraz padający śnieg.

Za Stochem uplasował się Andreas Wellinger (140,5 i 132 m). Blisko trzeciego miejsca był Maciej Kot, ale ostatecznie wyprzedził go Stefan Kraft (próby na odległość 132, ale potem aż 144 m), Kot znalazł się tuż za podium. Na dwunastym miejscu zawody ukończył Piotr Żyła.

Punktów Pucharu Świata nie zdobyli tym razem Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Stefan Hula. Szansę na rehabilitację dostaną bardzo szybko, bo już od środy w koreańskim PjongCzangu skoczkowie rozpoczną próby przedolimpijskie.

A 25 lutego w Lahti pierwszy konkurs Mistrzostw Świata. Po zawodach w Sapporo o formę biało-czerwonych jesteśmy bardziej spokojni.