betclic

Kołodziejowi jest ciężko

Ostatnia aktualizacja: 01/08/15 10:11, Komentarzy: 0

0
0
Fot. kallerna, wikicommons

- Tabela jest naprawdę bardzo ciasna i każdy punkt się liczy, a potem trudno jest straty odrobić - wyznał Janusz Kołodziej dla oficjalnej strony Speedway European Championships.

Trzykrotny indywidualny mistrz Polski po dwóch rundach tegorocznych zmagań zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z czternastoma punktami w dorobku.

- Różnice w klasyfikacji generalnej nie są duże, ale z drugiej strony, stawka jest tak wyrównana, że ciężko jest odrobić każdy nawet jeden punkt. Ciężko jest też uciec, na razie Nicki, Emil i Antonio prezentowali dobry poziom w dwóch pierwszych zawodach i dlatego są z przodu - przyznał kapitan Unii Tarnów.

- Przede mną też wyzwanie, żeby te dwa ostatnie turnieje były bardzo dobre, to wtedy praktycznie jest chyba szansa na wszystko, jednak najpierw trzeba to zrobić. W tym roku widać, że każdy wyścig jest trudny, bo nie ma zawodników słabych. Po świetnym występie można się przesunąć wysoko w tabeli - zaznaczył reprezentant Polski, który chwali sobie zmagania w cyklu SEC.

- Nie ma tutaj przypadkowych zawodników, a spowodowane jest to dobrym systemem kwalifikacji. Tylko czołowa piątka jest z poprzedniego sezonu, więc trudno się spodziewać, aby tacy zawodnicy byli w bardzo złej dyspozycji - dodał Kołodziej.

Trzeci turniej SEC 2015 odbędzie się 15 sierpnia w szwedzkiej Kumli. Finałowe zawody zaplanowano natomiast 19 wrześnie w Ostrowie Wielkopolskim.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!