Kolumbia przegrała i straciła pierwsze miejsce w grupie

betto rodrigues / Shutterstock.com
Kolumbia uległa Kostaryce 2:3 w ostatniej kolejce fazy grupowej. Porażka oznacza, że James Rodriguez i spółka nie utrzymali pierwszej lokaty w grupie A.

Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko. Już w drugiej minucie prowadzenie Kostaryce dał Johan Venegas, który kapitalnym strzałem zza pola karnego zdjął pajęczynę z bramki bronionej przez Zapatę. Kolumbijczycy odpowiedzieli błyskawicznie. Kilka chwil później kontrę wykorzystał bowiem Frank Fabra. Strzelec wyrównującej bramki był również zamieszany w akcję, po której padł kolejny gol - tym razem samobójczy. Próbował wybijać piłkę, ale zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że piłka znalazła się we własnej bramce.

Po przerwie Kostarykańczycy podwyższyli prowadzenie – przytomnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Celso Borges. Piłkarze z Kolumbii nacierali, ale jedyne na co ich było stać to kontaktowe trafienie Marlosa Moreno.

Grupę A z sześcioma punktami wygrały Stany Zjednoczone. Na drugim miejscu z taką samą liczbą punktów (6 pkt), ale gorszym bilansem bramkowym uplasowała się Kolumbia, która wyprzedziła Kostarykę (4 punkty) i Paragwaj (1 punkt).