Kompromitacja! Brazylia odpadła z Copa America po golu strzelonym ręką [VIDEO]

AGIF / Shutterstock.com
Reprezentacja Brazylii przegrała z Peru 0:1 i odpadła z Copa America już po fazie grupowej turnieju. Jedyny gol spotkania został strzelony ręką.

Brazylijczykom do awansu do kolejnej rundy wystarczał remis. W pierwszej połowie piłkarze Dungi zdecydowanie przeważali, nie dopuszczali rywali na własne przedpole, ale nie potrafili strzelić gola. Dobrą sytuacją zmarnował Gabriel Barbosa, który przegrał pojedynek z bramkarzem Pedro Gallese.

Peruwiańczycy w pierwszej połowy nie oddali żadnego strzału. Zostali jednak skrzywdzona przez sędziego, który w 45. minucie nie podyktował rzutu karnego za faul na Edisonie Floresie.

Po zmianie stron Peru grało zdecydowanie odważniej. Już po kilku minutach gry groźnie z rzutu wolnego strzelił Christian Cueva. Na gola poczekaliśmy do 75. minuty. Po dośrodkowaniu Andy'ego Polo piłkę do siatki wepchnął Raul Ruidiaz. Gol nie powinien jednak zostać uznany, bo reprezentant Peru z rozmysłem zagrał ręką. Żaden z sędziów jednak tego nie zauważył.

W końcówce Brazylijczycy nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Stworzyli zresztą tylko jedną sytuację do zdobycia gola - nie wykorzystał jej Hulk.

Brazylijczycy na Copa America wygrali tylko z Haiti, które rozgromili 7:1. Z kolei z Ekwadorem zremisowali 0:0.

Brazylia - Peru 0:1 (0:0)
Raul Ruidiaz 75

Brazylia: Alisson - Dani Alves, Miranda, Gil, Felipe Luis - Elias, Renato Augusto - Willian, Lima Lucas, Philippe Coutinho - Gabriel Barbosa (72. Hulk).

Peru: Pedro Gallese - Aldo Sebastian Corzo, Christian Ramos, Alberto Rodriguez, Miguel Trauco - Oscar Vilchez, Adam Balbin (46. Yoshimar Yotun) - Andy Polo, Christian Cueva (90. Renato Tapia), Edison Flores (64. Raul Ruidiaz) - Jose Paolo Guerrero.

Żółte kartki: Lucas Lima, Renato Augusto (Brazylia) oraz Yotun (Peru).