Kompromitacja FC Barcelony! Mistrzowie Hiszpanii rozbici przez kandydata do spadku [WIDEO]

FC Barcelona dostała ciężkie lanie na boisku Realu Valladolid. Nowi mistrzowie Hiszpanii przegrali z kandydatem do spadku 1:3.
Xavi dokonał pewnych eksperymentów w składzie. W roli defensywnego pomocnika zagrał Garcia, w środku pola partnerował mu m.in. mało wykorzystywany w tym sezonie Torre. Wydawało się, że i tak skonstruowana drużyna poradzi sobie w Valladolid. Real przegrał poprzednich pięć meczów. W tabeli był osiemnasty.
Mecz zaczął się jednak fatalnie dla Barcelony. Już w 2. minucie efektownym szczupakiem do własnej bramki trafił Christensen.
Barcelona próbowała szybko odpowiedzieć, ale ze strzałów Lewandowskiego, Torre czy Raphinhi nic nie wyszło. Mistrzowie Hiszpanii stracili za to drugiego gola. W 22. minucie z rzutu karnego do bramki trafił Larin.
Goście mogli złapać kontakt po 30. minucie. W krótkim odstępie czasu stworzyli sobie dwie dogodne okazje. Strzały Raphinhi i Christensena świetnie obronił jednak Masip. Chwilę później próbował też Lewandowski, ale chybił o metr.
W przerwie boisko opuścił m.in. ter Stegen, którego w bramce zastąpił Pena. Gra Barcelony po odprawie urządzonej przez Xaviego nie zmieniła się na lepsze. W dodatku gospodarze w 60. minucie byli blisko strzelenia trzeciego gola. Piłka po zagraniu Platy odbiła się od słupka.
Real zdobył jednak trzecią bramkę. W 73. minucie dogranie Larina sfinalizował Plata.
Gospodarze szli za ciosem i niewiele brakowało do tego, by podwyższyli wynik. W 79. minucie Rosa trafił piłką w słupek. Chwilę później z sześciu metrów przestrzelił Plata.
Barcelona długo była bezradna, ale w końcówce strzeliła honorowego gola. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Lewandowski. Był to jego 23. gol w tym sezonie La Liga.
Dla Barcelony to już druga porażka po zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii. W weekend na własnym stadionie uległa Realowi Sociedad.
Marcin Karbowski23 May 2023 · 23:53