Koncert Radwańskiej! Polka wygrywa w Tokio

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA w Tokio. W finale Polka pokonała Belindę Bencic ze Szwajcarii 6:2, 6:2.

Cała impreza w Tokio była wielkim popisem Radwańskiej. Nasza tenisistka nie przegrała w Japonii żadnego seta, a rywalkom oddała zaledwie 27 gemów. A przecież obsada była bardzo dobra - w turnieju wystąpiło osiem z piętnastu najwyżej sklasyfikowanych tenisistek w rankingu WTA.

Finał Radwańska rozegrała jak cały turniej - koncertowo. Pojawiły się nawet opinie, że było to jedno z najlepszych spotkań w jej karierze. Polka dyktowała warunki na korcie grając ofensywny, urozmaicony i - co najważniejsze - skuteczny tenis. Od stanu 2:2 w pierwszej partii wygrała aż osiem kolejnych gemów. Zaprezentowała przy okazji wiele finezyjnych zagrań, lobów i dobrych returnów, które wzbudziły zachwyt publiczności.

Nieco nerwów było tylko w drugim secie, gdy Radwańska na chwilę straciła koncentrację, co dobrze wykorzystała Bencic, która wygrała dwa gemy i doprowadziła do stanu 4:2. Polka szybko jednak wróciła do dobrej gry, wygrała zaciętego gema, a po kilku minutach zakończyła cały mecz forhendem po kapitalnej akcji.

- Jestem szczęśliwa. Grałam swój najlepszy tenis. To jest finał, trzeba walczyć o każdą piłkę, aby wywalczyć tytuł. W Tokio czuję się świetnie i lubię zawsze tu wracać. Dziękuję kibicom za wsparcie - powiedziała po meczu Agnieszka Radwańska.

Dla Radwańskiej to drugie zwycięstwo w Tokio i piętnaste w całej karierze. Ostatni raz w turnieju WTA wygrała grubo ponad rok temu w Montrealu.
Źródło: przegladsportowy.pl, sport.onet.pl