Koniec marzeń Polek o awansie na mistrzostwach świata! Bolesna porażka szczypiornistek [WIDEO]

Łukasz Laskowski/Pressfocus
Reprezentantki Polski nie zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej. Podopieczne Arne Senstada straciły szansę na awans po porażce z Danią 22:32 (12:15, 10:17).
Polki dobrze rozpoczęły zmagania na mistrzostwach świata, pokonując Iran i Japonię. Później nasze reprezentantki zostały rozbite 17:33 przez Niemki. Dwa dni temu biało-czerwonym udało się wygrać 22:21 po wyrównanym boju z Serbią.
Zawodniczki Senstada potrzebowały jednak zwycięstwa z gospodyniami turnieju, aby przedłużyć swoje marzenia. Od początku wiadomo było, że zadanie jest bardzo trudne, ponieważ Dania należy do wąskiego grona faworytów całej imprezy.
Na początku sobotniego meczu zawodniczki obu drużyn miały problem ze skutecznością. Dopiero w 3. minucie Dagmara Nocuń otworzyła wynik spotkania po skutecznej akcji ze skrzydła. Po chwili do remisu doprowadziła Anne Hansen. W kolejnej akcji Dunki wykorzystały rzut karny, ale momentalnie nastąpiła odpowiedź ze strony Emilii Galińskiej.
W następnych minutach mecz był niezwykle wyrównany. Przez pewien okres żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie choćby dwubramkowej przewagi.
W końcu lepiej zaczął funkcjonować atak szczypiornistek ze Skandynawii. Trine Ostegaard wykazała się precyzją i doprowadziła do wyniku 7:4. Później Dania sumiennie dbała o to, aby nie wypuścić przewagi. Z kolei Aleksandra Rosiak pracowała nad zmniejszeniem straty.
Do przerwy Polska przegrywała 12:15. Wynik mógł być jeszcze gorszy, ale pod koniec pierwszej połowy Adrianna Płaczek efektownie obroniła rzut karny.
Na początku drugie połowy celny rzut oddała Aleksandra Rosiak. Za chwilę Dunki wywalczyły jeszcze jeden rzut rzut karny i tym razem Płaczek nie uratowała zespołu.
Nasze reprezentantki nie radziły sobie z zatrzymywaniem kolejnych szarż Kathrine Heindahl i Trine Ostergaard. Dania odskoczyła Polsce na dystans siedmiu trafień.
Biało-czerwone próbowały, ale nie udało im się odrobić strat. Nawet kolejna parada Płaczek przy rzucie karnym nie poderwała zespołu do ostatniego zrywu.
Polska przegrała 22:32 i tym samym straciła możliwość wywalczenia awansu do ćwierćfinału. Aktualnie biało-czerwone zajmują dopiero czwarte miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do Danii i cztery do Niemiec. To właśnie Dunki i Niemki awansują z grupy 3 do 1/4 finału mistrzostw świata.
W ostatnim spotkaniu grupowym Polska zagra jeszcze z Rumunią. Mecz rozpocznie się 11 grudnia o godzinie 18:00.

Polska - Dania 22:32 (12:15, 10:17)