betclic

Koniec sezonu dla Rogera Federera

Ostatnia aktualizacja: 27/07/16 08:02, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com

Roger Federer zrezygnował ze startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie zagra też w innych tegorocznych turniejach.

Szwajcar narzeka na uraz kolana. Urazu doznał po zakończeniu tegorocznego Australian Open w bardzo nietypowych okolicznościach. Federer źle stanął podczas... kąpieli córek. Z jego powodu musiał poddać się pierwszemu zabiegowi chirurgicznemu w karierze. Po kilku tygodniach przerwy wrócił do gry, ale postanowił przedwcześnie zakończyć sezon.

"Jestem bardzo zawiedziony, że muszę ogłosić, iż nie będę w stanie reprezentować Szwajcarii na igrzyskach olimpijskich w Rio i że stracę też pozostałą część sezonu. Po konsultacjach z moim lekarzem i moim teamem, podjąłem bardzo trudną decyzję, żeby zakończyć sezon 2016, ponieważ potrzebuję więcej czasu na rehabilitację operowanego kolana. Lekarze poinformowali mnie, że jeśli chcę grać w tenisa jeszcze przez kilka lat, to jest to najlepszy czas, by zadbać o kolano i cały organizm" - napisał Federer.

Szwajcar ma za sobą trzy starty w igrzyskach olimpijskich. Zdobył na nich dwa medale - w Pekinie razem ze Stanem Wawrinką wygrał grę podwójną, w Londynie zdobył srebro w singlu.
Źródło: sport.tvp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!