Kontuzja napastnika Lazio

YiAN Kourt/Shutterstock
Napastnik Lazio Rzym, Keita Balde doznał kontuzji więzadeł pobocznych w prawym kolanie – poinformowano na portalu stołecznego klubu. Według włoskich mediów jego przerwa w grze potrwa od 15 do 20 dni.

20-letni Senegalczyk wystąpił w niedzielnym meczu ligi włoskiej przeciwko Sassuolo, w przerwie zmieniając Ogenyi'a Onaziego. W 67. minucie gry, zaliczył asystę przy bramce Felipe Andersona. Jego drużyna przegrała 1:2.

Dla Balde był to dwunasty mecz rozegrany w tym sezonie. Napastnik Lazio zdobył w nich dwa gole i zaliczył pięć asyst.

To kolejny piłkarz rzymskiego klubu, który doznał kontuzji. Z urazami zmagają się również Stefan de Vrij, Lucas Biglia, Marco Parolo i Filip Djordjević.

Drużyna prowadzona przez Stefano Pioliego zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Ma trzy punkty straty do prowadzącej Fiorentiny.