betclic

Kontuzja napastnika Lecha Poznań

Ostatnia aktualizacja: 04/05/16 16:30, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Napastnik Lecha Poznań, Nicki Bille Nielsen, doznał kontuzji mięśnia łydki – poinformowano na stronie internetowej mistrzów Polski. Duńczyk prawdopodobnie nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu 35. kolejki Ekstraklasy z Cracovią.

28-letni piłkarz urazu doznał podczas ostatniego treningu przed finałowym meczem Pucharu Polski. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w tym spotkaniu.

W poniedziałek rano sprawdzaliśmy możliwość jego występu w meczu z Legią, ale bieg nadal wywoływał ból w łydce, co spowodowało, że Nicki Bille nie mógł zagrać. Doszło do uszkodzenia brzuśca bocznego mięśnia brzuchatego łydki. Występ groził poważniejszym uszkodzeniem mięśniowym i dodatkowym osłabieniem drużyny. Jego udział w niedzielnym meczu z Cracovią jest mało prawdopodobny – powiedział lekarz Lech, dr Krzysztof Pawlaczyk.

Nielsen w bieżącym sezonie rozegrał dziewięć meczów w Ekstraklasie. Zdobył w nich trzy gole.

To niewielka kontuzja, ale nie pozwala mi na grę. Przy szybkich sprintach czuję ból w nodze. Nie wiem jeszcze jak długa czeka mnie przerwa. Szkoda mi przede wszystkim tego finału. Wszyscy o nim mówili, byłem na stadionie, a atmosfera była fantastyczna. Chciałem pomóc drużynie, ale mogłem jej jedynie kibicować – powiedział duński napastnik.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela