betclic

Ile potrwa przerwa Szczęsnego?

Ostatnia aktualizacja: 19/09/15 07:57, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Wojciech Szczęsny nie zagra przez kilka tygodni. To efekt ostrego wejścia Luisa Suareza w meczu Romy z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Na początku drugiej połowy Polak bez problemu obronił lekki strzał piętą Urugwajczyka. Suarez próbował jeszcze dobijać, ale skończyło się to tylko atakiem na ręce Szczęsnego, który od razu zasygnalizował uraz. Po chwili okazało się, że reprezentant Polski nie będzie mógł kontynuować gry. W bramce Romy zastąpił go doświadczony Morgan De Sanctis.

Dokładne badania wykazały, że Szczęsny doznał urazu palca serdecznego lewej dłoni. Nie ma złamania, ale uszkodzone są więzadła i torebka stawowa. Według włoskich mediów Szczęsny nie będzie mógł grać od trzech do sześciu tygodni.

Wczoraj selekcjoner Adam Nawałka powołał piłkarza Romy na mecze ze Szkocją (08.10) i Irlandią (11.10) w ramach eliminacji mistrzostw Europy. Uraz Szczęsnego nie powinien być jednak problemem dla kadry, bo ostatnio jej pierwszym bramkarzem był Łukasz Fabiański ze Swansea. Ponadto powołania na najbliższe mecze drużyny narodowej otrzymali Artur Boruc i Przemysław Tytoń.
Źródło: interia.pl
Dodaj komentarz
Junior starszy
Robert8989
Zarejestrowany od: 655 dni
Ilość komentarzy: 410
Oceny: +3739
Kibicuje:
Brazylia Manchester United FC Barcelona
19.09.2015 / 08:55:27
powrotu do pełnej sprawności Wojciech! Wysoką formę prezentowałeś oby tak dalej !

Tabela