betclic

Korona na sprzedaż? Grajewski faworytem

Ostatnia aktualizacja: 11/09/15 18:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MKS1973fan, wikipedia

Akcje Korony Kielce są na sprzedaż - taką decyzję podjęli radni miasta. Faworytem do wykupu akcji klubu jest Andrzej Grajewski.

Sprzedanych zostanie 100 procent akcji. Zainteresowane ich kupnem są cztery osoby, ale to Grajewski, były właściciel Widzewa Łódź, ma pierwszeństwo. 

- Teraz siadamy z panem Grajewskim do stołu i mówimy o treści umowy, która będzie wynikać z jego oferty. Jeśli się dogadamy, to podpiszemy umowę i będzie to nowy właściciel Korony - powiedział prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, cytowany przez portal eurosport.onet.pl.

Grajewski wydaje się faworytem w wyścigu, ale nie brakuje mu konkurentów. Jeszcze w czerwcu wydawało się, że kielecki zespół znajdzie się w rękach właściciela Romy. Korona miała stać się klubem satelickim ekipy z Rzymu. Ostatecznie do transakcji nie doszło, a dzisiaj nie słyszy się już o dalszych kontaktach z władzami Romy.

Polską drużyną zainteresowany był także inwestor ze Szwajcarii, choć jego oferta została już podobno odrzucona. Koronę bardzo usilnie pragnie przejąć także grupa biznesmenów z Kielc. Jednak oferta z ich strony nie wpłynęła do tej pory, a jak zaznacza prezydent miasta - czasu mają coraz mniej, ponieważ w niedziele wyjeżdża on na urlop.

Wszystko zatem wskazuje na to, że Korona trafi w ręce Andrzeja Grajewskiego. Wykup klubu ma go kosztować 6 milionów złotych.
Źródło: eurosport.onet.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!