Korona pokonała w Kielcach Cracovię

asinfo.pl
Korona Kielce pokonała u siebie Cracovię 3:0 w niedzielnym meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Zielińskiego od 7. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką za faul na Abalo ukarany został Jakub Wójcicki.

W 9. minucie Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego (piłka uderzyła w słupek), ale zrehabilitował się w 88. minucie strzelając bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu kielczanie wrócili na 8. pozycję w tabeli. Krakowianie nadal znajdują się na pozycji spadkowej.

Tak padły bramki:

1:0 Jakub Żubrowski 33
Pomocnik zdecydował się na strzał z dystansu i piłka wpadła tuż pod poprzeczkę bramki krakowian.

2:0 Maciej Górski 86
Górski świetnie wykończył dośrodkowanie Abalo i strzałem z bliska pokonał Sandomierskiego. Bramkarz Pasów nie miał szans na skuteczną interwencję.

3:0 Jacek Kiełb 88
Precyzyjny strzał Kiełba tuż zza pola karnego. Sandomierski nie dał rady odbić piłki, choć próbował.