betclic

Korona ukarana walkowerem?

Ostatnia aktualizacja: 14/08/15 15:27, Komentarzy: 2

0
2
Fot. asinfo

Korona pokonała w 1/8 Pucharu Polski Wdę Świecie 1-0 i awansowała do dalszej rundy. Tymczasem kielecki klub może zostać ukarany walkowerem.

Wszystko przez zmianę, którą drużyna dokonała w 89 minucie meczu. Adam Zawierucha wszedł wówczas za Tomasza Zająca, a jest to zdaniem PZPN zawodnik niezgłoszony do gry w Pucharze Polski. O ostatecznym rezultacie zadecyduje Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. 

Rzecznik prasowy Korony Kielce, Paweł Jańczyk, w wywiadzie dla portalu sportowefakty.pl całą sytuację wyjaśniał tak -  Od tego sezonu obowiązuje internetowy system rejestracji zawodników Extranet. W momencie wybrania tego meczu i rozgrywek ten zawodnik był dostępny w systemie, więc uznaliśmy, że możemy z niego skorzystać. Tym bardziej, że inny przepis mówi o tym, że trzej zawodnicy II drużyny występujący już w danych rozgrywkach, a Zawierucha grał już w rozgrywkach Pucharu Polski w barwach naszych rezerw, mogą być automatycznie dodani do pierwszej drużyny. To jest nasza linia obrony. Pismo w tej sprawie jest już przygotowane.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
cebulowyskrzat
Zarejestrowany od: 901 dni
Ilość komentarzy: 1614
Oceny: +12645
Kibicuje:
Pogoń Szczecin
14.08.2015 / 16:29:52
Spoko... nasz PZPN nie widzi żadnych problemów z grą nieuprawnionego zawodnika. Podobnie było z Legią gdy też grał ktoś nieuprawniony... Wtedy przymknięto oku, teraz może być podobnie. A potem budzimy się z ręką w nocniku jak UEFA daje walkowera za gre nieuprawnionego zawodnika.
Kluczowy zawodnik
Kielce92
Zarejestrowany od: 1563 dni
Ilość komentarzy: 1994
Oceny: +15820
Kibicuje:
Argentyna FC Barcelona Korona Kielce
14.08.2015 / 16:21:28
wszystko bylo by cacy gdyby nie internet :D Czekam na decyzje