Korona wygrała z Legią w Warszawie!

asinfo
Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2 w meczu szóstej kolejki Ekstraklasy. Gole dla gości zdobyli Przemysław Trytko i Michał Przybyła, a trafienie dla drużyny prowadzonej przez Henninga Berga zaliczył Nemanja Nikolić, który wykorzystał rzut karny. Dla stołecznego klubu to trzecie ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej.

Legia mierzyła się na swoim stadionie z Koroną po raz dziesiąty. Do tej pory warszawski klub zawsze odnosił zwycięstwa.

W zeszłej kolejce Ekstraklasy obie drużyny poniosły porażki. Legia przegrała na wyjeździe z Piastem Gilwice 1:2, a Korona Kielce z Cracovią 0:3. Trener Henning Berg dokonał w wyjściowym składzie trzech zmian, w stosunku do jedenastki, która wyszła w meczu z "Piastunkami". W miejsce Tomasza Jodłowca, Guilherme i Michała Kucharczyka pojawili się Rafał Makowski, Marek Saganowski i Adam Ryczkowski. Szkoleniowiec kieleckiego zespołu zmienił pięciu piłkarzy.

Pierwszego gola na stadionie przy ul. Łazienkowskiej zdobyli goście. W drugiej minucie gry, Tomasz Zając oddał strzał z dystansu, który został zablokowany. Chwilę później piłka spadła pod nogi Kamila Sylwestrzaka, który dośrodkował ją z lewej strony boiska, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Trytko, który z bliska pokonał bezradnego Dusana Kuciaka.

Warszawska drużyna była bliska wyrównania w 26. minucie gry. Rafał Makowski wrzucił piłkę w pole karne kielczan, a Marek Saganowski próbował oddać strzał. Napastnik Legii nie zdołał jednak dosięgnąć piłki.

W 39. minucie spotkania, Legia stworzyła kolejną dobrą okazję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Tomasza Brzyskiego, piłka spadła pod nogi Jakuba Rzeźniczaka. 28-letni stoper oddał strzał z woleja, ale skutecznie interweniował Zbigniew Małkowski.

Legia doprowadziła do wyrównania w 58. minucie meczu. Nemanja Nikolić otrzymał prostopadłe podanie, a w polu karnym podciął go Zbigniew Małkowski. Sędzia po konsultacji ze swoim asystentem podyktował jedenastkę. Poszkodowany zawodnik chwilę później pokonał bramkarza rywali. Dla Węgra była to siódma bramka w Ekstraklasie. 27-letni napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców.

W końcówce spotkania Korona zdołała zdobyć decydującą bramkę. Michał Przybyła, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych wykorzystał błąd Jakuba Rzeźniczaka i w sytuacji sam na sam pokonał Dusana Kuciaka.

Korona Kielce po wygranej ma tyle samo punktów co Legia. Obie drużyny tracą do prowadzącego w tabeli Piasta Gliwice pięć punktów.

Kolejnym rywalem stołecznej drużyny będzie Zoria Ługańsk. Rewanżowy mecz czwartej rundy Ligi Europy rozegrany zostanie 27 sierpnia. Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdową wygraną Legii 1:0.

* * * * * *

Tak padły bramki:

2' Trytko
Przemysław Trytko z bliskiej odległości pokonał Dusana Kuciaka, po centrze Kamila Sylwestrzaka z lewej strony placu gry.

58' Nikolić
Węgierski napastnik wykorzystał jedenastkę. Chwilę wcześniej w polu karnym sfaulował go Zbigniew Małkowski.

90+3' Przybyła
Michał Przybyła wykorzystał błąd Jakuba Rzeźniczaka i w sytuacji sam na sam pokonał Dusana Kuciaka.

Zawodnik meczu: Trytko
Gol Przemysława Trytki miał duży wpływ na przebieg spotkania. Dzięki prowadzeniu, zawodnicy Marcina Brosza opierali swoją grę na bronieniu dostępu do bramki i kontratakach.

Ciekawostka meczu: W tym tygodniu w mediach pojawiły się informacje, że bliski odejścia z Korony jest Piotr Malarczyk. Sprowadzeniem do klubu 24-letniego obrońcy zainteresowane jest Ipswich Town, które występuje w Championship.