betclic

Kot: Horngacher znalazł nowy pomysł na moje skakanie

Ostatnia aktualizacja: 01/11/16 13:10, Komentarzy: 1

0
1
Fot. krumcek / Shutterstock.com

Maciej Kot chwali sobie współpracę ze Stefanem Horngacherem. - Znalazł nowy pomysł na moje skakanie - mówi polski skoczek.

Kot latem był w znakomitej formie. Polski skoczek wygrał pięć konkursów Letniej Grand Prix i klasyfikację generalną tego cyklu. Jak sam przyznaje, eksplozję formy zawdzięcza Stefanowi Horngacherowi, który po ubiegłym sezonie zastąpił Łukasza Kruczka na stanowisku trenera reprezentacji.

- Horngacher znalazł nowy pomysł na moje skakanie. Jasno określił, jak powinien wyglądać skok idealny, a ja wtedy dopiero wyraźnie zobaczyłem to, co trzeba jeszcze poprawić. U mnie np. sporo zmieniło się w odbiciu, co moim zdaniem, stanowiło klucz do dobrego wyniku - mówi Kot.

Jakie zmiany wprowadził nowy trener? Kot mówi m.in. o ćwiczeniach na platformie dynamometrycznej, innym podejściu do pracy w siłowni oraz dużym nacisku na regenerację organizmów skoczków.

- Przedtem trenowaliśmy sześć dni w tygodniu, teraz pięć, ale zdecydowanie intensywniej - tłumaczy Kot.

Horngacher ogłosił już skład na zawody Pucharu Świata w Kuusamo. Poza Kotem do Finlandii pojadą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

- Staram się nie "napalać" na konkretne, wysokie wyniki, bo to może tylko zaszkodzić. Dawniej miałem pewne oczekiwania i głośno o nich mówiłem. Gdy nie wychodziło, to pojawiały się nerwy i traciłem pewność siebie - kończy Kot.
Źródło: sport.tvp.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
błekitna liga
Zarejestrowany od: 1462 dni
Ilość komentarzy: 1106
Oceny: +7181
Kibicuje:
Bayern Monachium Borussia Dortmund ADO Den Haag Legia Warszawa Wisła Płock Polska Dolcan Ząbki Huragan Wołomin
01.11.2016 / 15:10:31
Zobaczymy w styczniu czy coś z tego bedzie panie Kocie