betclic

Kot: Naszym celem są medale na MŚ w Lahti

Ostatnia aktualizacja: 23/11/16 16:41, Komentarzy: 0

0
0
Fot. krumcek/Shutterstock

Polscy skoczkowie przygotowują się do inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata. Jeden z nich, Maciej Kot, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradził, że głównym celem polskiej kadry będą medale na mistrzostwach świata w Lahti.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu w polskiej kadrze nastąpiło sporo zmian. Przede wszystkim trenera Łukasza Kruczka zastąpił Stefan Horngacher. Nasi zawodnicy, przygotowujący się do kolejnego sezonu pod okiem austriackiego szkoleniowca, są pozytywnie nastawieni i celują w medale na MŚ w Lahti.

- Staram się patrzeć obiektywnie, pomijając własne oczekiwania, myślę, że rozpędzimy się z czasem. Na początku może nie osiągniemy rewelacyjnych wyników, ale spróbujemy zdobywać punkty i pilnować czołówki. Turniej Czterech Skoczni będzie momentem, kiedy będzie można powiedzieć o naszej dyspozycji coś więcej. Stawiam dzisiaj, że będziemy na tym naszym rynku mocnym graczem. Celem są medale mistrzostw świata w Lahti. Stać nas na nie w drużynie i indywidualnie - powiedział Maciej Kot.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti odbędą się w przyszłym roku w dniach od 22 lutego do 5 marca. Konkursy skoków narciarskich zaplanowano na 25 lutego oraz na 2 i 4 marca.

Początek nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w najbliższy piątek w Kuusamo.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!