betclic

Kowalczyk: Wiosną chcę być w lepszej formie

Ostatnia aktualizacja: 14/01/17 11:46, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

– Jesienią czułem, że forma rośnie. Na szczęście przerwa w rozgrywkach jest krótka i mam nadzieję, że wiosną będę w jeszcze lepszej dyspozycji – mówi w rozmowie z oficjalną stroną chorzowian Marcin Kowalczyk, który przechodzi pierwszy cykl przygotowawczy z drużyną Ruchu.

Niebiescy przystąpią do drugiej części sezonu z dorobkiem punktowym pomniejszonym o cztery „oczka”. Wiosną chorzowian czeka trudne zadanie odrobienia strat i wydostanie się ze strefy spadkowej. –
Starałem się o tym zbyt wiele nie myśleć. Skupiłem się na tym, by odpocząć i to było dla mnie najważniejsze w czasie przerwy świątecznej. Mamy 4 punkty mniej i trzeba się z tym pogodzić – twierdzi obrońca czternastokrotnych mistrzów Polski.

Doświadczony obrońca trafił na Cichą w sierpniu, już po rozegraniu trzech ligowych spotkań. – Gdy latem wszyscy byli na obozach, ja pracowałem indywidualnie, dzięki czemu już na początku pobytu w Ruchu byłem w dobrej dyspozycji fizycznej. Na pewno jednak trochę odczuwałem fakt, że okresu przygotowawczego nie przepracowałem z żadną drużyną, ale szybko udało mi się dojść do formy meczowej – mówi były reprezentant Polski, który już jesienią prezentował się bardzo korzystnie, a teraz pracuje nad tym, by wiosną grać jeszcze lepiej.

– Każdy nowy zawodnik potrzebuje trochę czasu na poznanie drużyny. Ciężko być na początku od razu w bardzo dobrej formie. Ja akurat nie miałem z tym większego problemu i szybko złapałem rytm meczowy. Z czasem grało mi się coraz lepiej, dlatego szkoda, że runda jesienna się zakończyła, bo czułem, że forma rośnie. Na szczęście przerwa w rozgrywkach jest krótka i mam nadzieję, że wiosną będę w jeszcze lepszej dyspozycji – zaznaczył „Kowal”.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela