betclic

Kownacki: Mecz z Niemcami jest dla mnie najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 09/11/16 12:34, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Napastnik poznańskiego Lecha, Dawid Kownacki zdobył trzy bramki z rzędu w spotkaniach o stawkę. Jego dobra forma nie umknęła selekcjonerowi kadry U-21, Marcinowi Dornie, który powołał zawodnika na mecz z Niemcami. - Mecz z Niemcami w Tychach jest teraz dla mnie najważniejszy - zapewnił "Kownaś" w rozmowie z portalem Łączy nas piłka.

Młody zawodnik w kilku zdaniach opowiedział o swojej wcześniejszej sytuacji w zespole Kolejorza: - Wcześniej długo siedziałem na ławce rezerwowych, wchodziłem jedynie na końcówki, dlatego teraz cieszy to, że mogę pomóc drużynie, bo to jest najważniejsze, po to się gra. I nieważne czy mówimy tu o Lechu czy o reprezentacji Polski. Jestem napastnikiem, wymaga się ode mnie strzelania goli, teraz zanotowałem trzeci mecz z rzędu z bramką. Na pewno to cieszy, ale nie ma co popadać w jakiś samozachwyt. Chcę iść do przodu i nie patrzeć na te mecze, które już za mną. Najważniejsze to, co teraz przede mną i drużyną - mówił.

- Jest mocna ekipa w reprezentacji. Każdy chce grać, każdy zawodnik prezentuje odpowiednio wysoki poziom. W ataku mamy Mariusza Stępińskiego, który gra w bardzo dobrej lidze francuskiej. Jest Krzysiu Piątek, który gra w Cracovii. Jestem ja – zacząłem grać i strzelać. I jest Jarek Niezgoda – ostatnio cztery bramki dla Ruchu. Patrząc pod kątem drużyny może to tylko wyjść nam na dobre i pomóc. Będziemy mieć tydzień zgrupowania, każdy będzie mógł się pokazać trenerowi Marcinowi Dornie, każdy będzie chciał zapewne udowodnić, że zasługuje na grę od pierwszej minuty w tym spotkaniu. To selekcjoner zdecyduje, kto będzie grał. Nikt na pewno nie może liczyć na jakąś taryfę ulgową. Zgrupowanie reprezentacji to najważniejsza sprawa – trzeba dać z siebie 100 procent - podsumował zawodnik.

Mecz Polska - Niemcy odbędzie się 15 listopada w Tychach. Cztery dni wcześniej Biało-Czerwoni mieli zmierzyć się z Macedonią, ale rywal zrezygnował z udziału w spotkaniu z przyczyn organizacyjnych.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela