betclic

Kranjec wygrywa, Polacy rewelacyjni w kwalifikacjach, a potem...

Ostatnia aktualizacja: 18/03/16 17:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrey Yurlov/Shutterstock

Zawody Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy wygrał Robert Kranjec. Najlepszy z Polaków - Maciej Kot - zajął 17 miejsce.

Po fantastycznych kwalifikacjach, gdzie Polacy zajęli pierwsze trzy miejsca, w pierwszej serii konkursu głównego podopieczni Łukasza Kruczka już zawiedli, choć cała piątka znalazła się w pierwszej trzydziestce. 

Najlepszy z naszych zawodników - Maciej Kot - skoczył 215 metrów i zajął 16 miejsce. Pozycję niżej uplasował się Kamil Stoch ze skokiem na 213,5 metra. 23 był Andrzej Stękała, który uzyskał 210 metrów. Półtora metra bliżej wylądował Stefan Hula i zajął miejsce tuż za Stękałą. Na 27 pozycji natomiast zakończył pierwszą serię Dawid Kubacki - 208 metrów.

Prowadził Robert Kranjec przed Johannem Andre Forfangiem oraz Kennethem Gangnesem.

W drugiej serii Dawid Kubacki skoczył 216 metrów, co dało mu 24 pozycję. Stefan Hula wylądował na 210 metrze, co pozwoliło mu zająć 25 miejsce. Andrzej Stękała z kolei uzyskał 210,5 metra, plasując się na 26 lokacie. Kamil Stoch ze skokiem na 205,5 metra ostatecznie ukończył konkurs na 21 pozycji. Najlepiej z podopiecznych Łukasza Kruczka wypadł Maciej Kot - 210,5 metra w serii finałowej i 17 miejsce.

Konkurs na mamuciej skoczni w Planicy wygrał Robert Kranjec, drugi był jego rodak Peter Prevc, a trzeci Norweg Johann Andre Forfang.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!