betclic

Kruczek: Horngacher lubi wyzwania, jest ambitnym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 29/03/16 21:27, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

Łukasz Kruczek pozytywnie ocenił zatrudnienie Stefana Horngachera w roli selekcjonera polskiej kadry skoczków.

Kruczek już wiele tygodni temu ogłosił, że po zakończeniu sezonu pożegna się z posadą trenera Polski. Od tego czasu rozpoczęły się poszukiwania jego następcy. Wybór padł na Stefana Horngachera, co przypadło do gustu polskiemu szkoleniowcowi.

- To też człowiek, który lubi podejmować wyzwania, jest bardzo ambitny. Ma bardzo duże pojęcie, jeśli chodzi o kwestie sprzętowe. To poniekąd taki element układanki, który często u nas zawodził, którego nam brakowało, a on w tym temacie jest naprawdę dobrym fachowcem - ocenił Łukasz Kruczek w wywiadzie dla oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego.

- Na pewno będzie potrzebował dużo pomocy ze strony polskich trenerów, bo jeśli tutaj nie będzie dobrej komunikacji, wspólnej linii, takiej jak myśmy swego czasu mieli i pracowali razem w jednym kierunku, to będzie to skazane na niepowodzenie. Natomiast jeśli zarazi swoją wizją pozostałych, to ma to bardzo duże szanse na powodzenie. Reprezentacja Polski to nie jest dla niego eksperyment, myślę że to jest świadome działanie - stwierdził polski trener.
Źródło: pzn.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!