betclic

Krychowiak: dobry mecz bez dobrego zakończenia

Ostatnia aktualizacja: 22/10/15 08:21, Komentarzy: 3

7
3
Fot. mgilert / Shutterstock.com

W dobrym meczu Grzegorza Krychowiaka zabrakło przede wszystkim dobrego zakończenia dla jego drużyny.

Statystyczny portal whoscored.com przyznał reprezentantowi Polski notę 7.5 (skala 1-10). W drużynie Sevilli lepiej oceniono tylko Jewhena Konopliankę, który dostał 7.8.  Także w Manchesterze City był jeden zawodnik z lepszą notą - to strzelec decydującego gola Kevin De Bruyne z oceną 8.0.

Co ciekawe, Krychowiak zakończył mecz z lepszymi statystykami od Yayi Toure. Polak podawał z 91-procentową celnością, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej miał tylko 78-procentową skuteczność. Krychowiak zaliczył dziewięć przechwytów, Toure - żadnego. Gracz Manchesteru City miał jednak udział przy obu golach dla swojej drużyny.Przy drugim z nich Polak mógł podjąć lepszą decyzję.

- Rozmawialiśmy o tym w szatni. Krychowiak zapytał, czy zrobił dobrze, że ruszył odważnie na piłkę, żebyśmy mieli dobrą okazję w ataku, czy powinien poczekać. Powiedziałem, że nie mogę go winić za to, jak próbował przewidywać rozegranie tej akcji. A to że straciliśmy piłkę i gola, traktuję jako naukę - mówił po meczu trener Sevilli Unai Emery.

Krychowiak dobre recenzje zebrał także na portalu Goal.com, który uznał go za jednego z najlepszych piłkarzy Sevilli. Polak otrzymał notę 3,5 (skala 1-5). Tak samo oceniono jeszcze Benoita Tremoulinasa, Vitolo i Iborrę. O pół punktu więcej dostał tylko Konoplianka.

Słowa pochwały pod adresem reprezentanta Polski znajdziemy też w pomeczowych relacjach. "Marca" porównała go do "samochodu do czyszczenia ulic", bo tak znakomicie "zamiatał" wszystko w środku pola.

- Będziemy jeszcze mieli szansę na grę z Manchesterem City. Chcemy się zrewanżować - powiedział po meczu pomocnik reprezentacji Polski.
Źródło: własne, sport.pl
Dodaj komentarz
Junior starszy
Puustelnik
Zarejestrowany od: 1659 dni
Ilość komentarzy: 209
Oceny: +1139
Kibicuje:
Liverpool FC
22.10.2015 / 12:23:23
Krycha nie pcha piłki bliżej bramki tylko podaje na skrzydła albo w bezpieczne sektory boiska. Yaya odpowiedzialny jest za kreowanie akcji i gra zdecydowanie bliżej bramki rywala (dlatego miał udział przy dwóch bramkach).
Dla Grzesia należą się ogromne brawa. Zwłaszcza jeśli chodzi o te przechwyty i czyszczenie środka pola.
PS/ Naprawdę chciałbym zobaczyć Krychę w angielskiej piłce. City, Arsenal, Liverpool.
Senior
Malaka85
Zarejestrowany od: 635 dni
Ilość komentarzy: 462
Oceny: +674
Kibicuje:
FC Barcelona
22.10.2015 / 09:52:21
Cioty z City nie zasłużyły na zwycięstwo. Sprawiali wrażenie trzeciej ligi angielskiej.
Senior
szpsz
Zarejestrowany od: 832 dni
Ilość komentarzy: 817
Oceny: +2045
22.10.2015 / 11:01:21
to wstyd przegrać z ciotami prezentujacymi poziom 3 ligi angielskiej :)