betclic

Krychowiak piłkarzem roku Sevilli według fanów

Ostatnia aktualizacja: 27/12/15 18:17, Komentarzy: 1

12
1
Fot. sevillafc.es

Grzegorz Krychowiak został zwycięzcą plebiscytu gazety " Estadio Deportivo" na najlepszego piłkarza Sevilli mijającego roku.

Reprezentant Polski otrzymał 38 procent głosów. Hiszpański dziennik wspomina największy sukces klubu z Andaluzji, czyli wygranie Ligi Europy oraz awans do Ligi Mistrzów, pisząc - "Architektów tych sukcesów było wielu, lecz dla kibiców Sevilli najważniejszym zawodnikiem był Krychowiak". 

Drugi w plebiscycie był Ever Banega (24 procent głosów), a trzeci Carlos Bacca, który latem tego roku przeszedł do Milanu. 

Na oficjalnej stronie internetowej Sevilli pojawił się ponadto obszerny artykuł na temat Polaka, zatytułowany: "2015 - rok Grzegorza Krychowiaka". Na stronie piszą, że defensywny pomocnik był najczęściej grającym zawodnikiem Unai Emery'ego w poprzednim sezonie i wyliczają, że na boisku spędził łącznie 4 tysiące i 96 minut. W obecnym sezonie polski piłkarz występuje jeszcze częściej - dotychczas zagrał we wszystkich 16 spotkaniach Sevilli w lidze hiszpańskiej - 1440 minut. Ponadto wraz z Tremoulinasem wybiegł na murawę we wszystkich pojedynkach Ligi Mistrzów i zagrał w spotkaniu o Superpuchar Europy - 660 minut.

Źródło: sevillafc.es/sport.pl
Dodaj komentarz
Junior
Camillo21
Zarejestrowany od: 573 dni
Ilość komentarzy: 18
Oceny: +200
Kibicuje:
Polska
27.12.2015 / 20:36:13
Już podczas młodzieżowych mś w 2007, które śledziłem, wiedziałem, że kiedyś będzie dumą narodu.Krycha trzymaj formę do euro !!

Tabela